Komeťácké novinky za rok 2022

Komeťácké novinky za rok 2022

Kalendáře z roku 2022 na zdech vystřídaly kalendáře na rok 2023 a plánování akcí pro tento rok je v plném proudu. My bychom se však rádi ještě za loňským rokem na chvíli otočili, protože nám dopřál do Komety spoustu novinek, za které jsme moc vděční.

Bylo nám umožněno zapojit se do řady projektů, díky kterým jsme mohli rozšířit nabídku aktivit v našem středisku. Hned ze startu roku jsme byli NF Tesco vybráni do programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“. V tomhle programu jsme se s naším projektem „My říkáme drogám ne!“ umístili na fantastickém 2. místě a díky získaným neskutečným 16 000,- jsme mohli pořídit brýle simulující účinky drog.

Na jaře jsme se mohli díky Nadačnímu fondu Albert zapojit do Velikonočních obchůdků. Klienti pilně vyráběli velikonoční výrobky, které poté prodávali. Výdělek z prodeje velikonočních výrobků byl využit pro zavedení hudebny ve středisku. Zakoupili jsme nové struny do kytary, nové klávesy a řadu menších rytmických nástrojů.

Od srpna ve středisku začalo pravidelné doučování anglického jazyka díky podpoře Nadace OKD. Ve spolupráci s jazykovou školou Pygmalion k nám pravidelně dojíždí naše báječná lektorka každý čtvrtek, aby s klienty procvičila vše, co potřebují.

A aby toho nebylo málo, ke konci roku jsme pořídili další boží novinky. Prevence kouření je teď zase o něco zajímavější díky kouřící panence Sue, která nám ukazuje, kolik se v plících usazuje dehtu během kouření. Rozšířili jsme také nabídku deskových her, které se mezi klienty těší velké oblibě. Hudebna dosáhla zbrusu nové úrovně díky karaoke setu se dvěma mikrofony. A herna má také novou jedničku v oblíbenosti mezi klienty, a to nový billiardový stůl.

Rok 2022 byl pro nás nezapomenutelným a my děkujeme všem, díky kterým takový mohl být. V roce 2023 chceme i nadála pokračovat ve zkvalitňování našich služeb a zvelebování interiéru střediska, protože to, jak se u nás naši klienti cítí, je tou nejvyšší prioritou.

Tým Charitního střediska „Kometa“

okd2

billiard

karaoke

okd

albert

tesco

albert2

albert3

sue2

sue

tesco2

tesco3

logo albert    

       logo-nadační-fond-tesconokd_logo_horizontalni